Myslivci uklízeli Česko

Dne 6.4. 2019 se členové HS Čelákovice zapojili do projektu Ukliďme Česko. Společnými silami jsme uklidili lokalitu Na Šibeňáku (odpadky po táboření bezdomovců a zbytky po zlodějích kovů), Svatý sad (odstranění černé skládky) a úsek silnice Sokolovská směrem na Mstětice (úklid odpadků na okrajích silnice). Děkujeme městu Čelákovice a TS Čelákovice za poskytnutí pytlů na odpad v rámci akce a odvoz odpadu a černých skládek technikou TS Čelákovice, jakož i za ostatní vstřícnou podporu.

Pokračovat ve čtení “Myslivci uklízeli Česko”

O kachnu divokou pečujeme soustavně

Dne 26. 1. 2019 využili myslivci z našeho Honebního společenstva příznivého  počasí a umístili na vodní hladinu vytěžené pískovny, která se nachází v katastru Sedlčánek a na mapě je označována jako Cucovna, kachní budky.

Budky jsme vyrobili po prostudování různých návodů na internetu a využili jsme i našich zkušeností. Výrobu organizoval místostarosta HS Čelákovice JUDr. Jan Barták.

Samotnou instalaci provedli myslivci z HS Čelákovice  – pánové Ondřej Špičan, který připravil otvory v ledu, Dr. Luboš Rýdlo a Toník Dušek, stavební dozor zajišťovala Lubošova manželka Jana Rýdlová.

Myslivci z HS Čelákovice po roce vyhodnotí zda byl jejich záměr úspěšný a kolik budek bylo osídleno. Další vyhodnocení bude provedeno opět za rok.

Dne 3. 3. 2019 byly připravené budky vystlány stařinou a připraveny na zahnízdění kachen. Zároveň bylo zjištěno, že kachna se budkám nevyhýbá (peří a výpraš ve většině budek).

Pokračovat ve čtení “O kachnu divokou pečujeme soustavně”