Pozvánka na kynologický den

Honební výbor Honebního společenstva Čelákovice (dále HS) a myslivci vykonávající právo myslivosti v honitbě Čelákovice pořádají dne 6. 8. 2023 před zahájením lovecké sezony kynologický den. Tato akce se skládá z kynologického trojboje, který obsahuje dohledávku pernaté zvěře, vlečku s pernatou zvěří a přinášení kachny z hluboké vody. Dále je možno vyzkoušet přinášení lišky přes překážku (ohrádka), je možné zúčastnit se i nácviku norování.

Boduje se jako při podzimních zkouškách a je měřen čas, který je rozhodující při rovnosti bodů. Přinášení lišky přes překážku je doplňková disciplína, která na lesních a všestranných zkouškách zahajuje práci v lese. Nácvik norování bude prováděn dle Zkušebního řádu pro bezkontaktní norování (zkouška nováčků).

Tyto disciplíny jsou zaměřeny na procvičení si práce loveckých psů před nadcházející loveckou sezónou.

Soutěž se uskuteční ve výcvikovém areálu HS Čelákovice u jezera Cucovna (50.1578389N, 14.7867433E), sraz účastníků a prezence se uskuteční v lovecké chatě u jezera od 8.00 do 9.00 hodin.

Mapa

Zúčastnit se mohou všechna plemena loveckých psů, startovné je stanoveno na 200,-Kč.

Výsledky soutěže se nikam nezaznamenávají. Pořadatel neručí za případnou škodu způsobenou při této soutěži.

Vyplněnou přihlášku zašlete do 4. 8. 2023 emailem na adresu bartak.vspraha@seznam.cz. Přihlášky je možné předat i při prezenci od 8.00 do 9.00 (přihláška ke stažení níže).

Za pořadatele Ing. Josef Smrž